Maska z kamerą termowizyjną – jak wybrać dobry model

Maska z kamerą termowizyjną to jeden z podstawowych elementów wyposażenia zespołów ratowniczych. Przydaje się w trudnych warunkach oraz po zmroku. Dzięki niej można z większą precyzją zlokalizować poszkodowanych oraz skuteczniej prowadzić całą akcję. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze dobrego modelu maski z kamerą termowizyjną.

Czym charakteryzuje się dobrej jakości maska z kamerą termowizyjną?

Oczywiście kluczowe przy wyborze są parametry techniczne sprzętu. Przed zakupem warto dokładnie się z nimi zapoznać. Dobra maska powinna być odporna na działanie warunków środowiskowych, dzięki czemu sprawdzi się nawet w kryzysowych sytuacjach. Liczy się także żywotność baterii. Ta powinna pozwolić na komfortową i bezpieczną pracę nawet przez kilka godzin na jednym akumulatorze. Z perspektywy powodzenia akcji ratowniczej i bezpieczeństwa pracy ratownika ważna jest dobra rozdzielczość kamery, a także tempo rejestrowanych klatek na sekundę. Obraz ten widoczny jest na wyświetlaczu. Ponadto rekomenduje się zwrócić uwagę na komponenty, z których powstał sprzęt, a także na ich wytrzymałość eksploatacyjną. W warunkach ratowania zdrowia i życia ludzkiego kluczowa jest niezawodność sprzętu, z którego korzystają ratownicy.

Kiedy się przydaje?

Maski z kamerą termowizyjną wykorzystywane są w krytycznych sytuacjach tam, gdzie istnieje realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Stanowią podstawowe wyposażenie jednostek straży pożarnej, ponieważ są niezbędne w prowadzeniu skutecznej akcji w warunkach zadymienia i podwyższonej temperatury.

Maska Sight od Scott

Ciekawym wyborem jest maska Sight od producenta Scott. To innowacyjne i wydajne rozwiązanie, które cechuje się dobrymi parametrami technicznymi. Działanie maski z kamerą termowizyjną polega na bezprzewodowym dostarczaniu obrazu do wyświetlacza wbudowanego w maskę. Produkt ten gwarantuje wysoką skuteczność pracy, a także zwiększone bezpieczeństwo ratowników. Posiadamy go w ofercie Delta Service. W przypadku zainteresowania zakupem, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem.