Ostrza proste czy skośne?

Sprzęt ratowniczy Holmatro taki jak nożyce do cięcia blach i innych przeszkód może być wyposażony w ostrza proste i skośne. Oba warianty mają swoje niezaprzeczalne wady i zalety, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem decyzji zakupowej. Standardem jest jednak, że dobrze wyposażona jednostka ratownicza posiada sprzęt hydrauliczny wyposażony i w ostrza proste i w ostrza skośne. Dzięki temu zespół jest przygotowany na różne ewentualności.

Specyfika ostrzy prostych

Tradycyjne ostrza proste to jeden ze standardowych wyborów klientów. Holmatro coraz częściej decyduje się na produkcje sprzętu ratowniczego wyposażonego w bardziej ergonomiczne ostrza skośne. Klasyczne proste ostrza gwarantują mniejszą kontrolę nad narzędziem podczas pracy ratownika, co może wydłużać czas dotarcia do osób poszkodowanych i zmniejszać szansę na skuteczne niesienie pomocy. Ponadto narzędzia z ostrzami prostymi charakteryzują się mniejszą precyzją cięcia i obniżoną ergonomią pracy. Właśnie dlatego, dobrą alternatywą dla nich są ostrza skośne.

Specyfika ostrzy skośnych

Najnowsze linie produktów od producenta Holmatro wyposażone są w ostrza skośne. Ich bezsprzecznym atutem jest wysoka ergonomia pracy. Pozwalają na cięcie powyżej talii ratownika lub też przy niskim poziomie w pojazdach. Dzięki temu strażak lub inny ratownik mniej się męczy w trakcie akcji i jest w stanie zachować większą koncentrację i skuteczność wtedy, gdy będzie to kluczowe dla jej powodzenia. Skośna budowa ostrzy pomaga odciążyć mięśnie i kręgosłup. Ponadto w tej konstrukcji zmniejszono wpływ ruchu narzędzia w kierunku osoby poszkodowanej, która znajduje się wewnątrz pojazdu lub w kierunku gruntu, jeżeli chodzi co cięć w okolicy nadproża. Dzięki temu unika się uszkodzenia manetki sterującej narzędziem, a także w sposób znacznie podwyższa się bezpieczeństwo osoby poszkodowanej oraz ratownika. To tylko wybrane korzyści, które wiążą się z zakupem nożyc i innych sprzętów Holmatro z ostrzami skośnymi.

Jako Delta Service dystrybuujemy zarówno profesjonalne narzędzia ratownicze z ostrzami prostymi, jak i skośnymi. Z doświadczenia wiemy, że na wyposażeniu zespołu warto mieć oba rodzaje rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z zespołem Delta Service w celu złożenia zamówienia.