Mobilny system gaśniczy – zalety

Rozwój technologii korzystnie wpływa na poprawę wydajności profesjonalnego sprzętu strażackiego. Jednym z innowacyjnych i coraz chętniej stosowanych rozwiązań jest mobilny system gaśniczy. Obecnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów tego typu urządzeń, które różnią się specyfiką działania, parametrami technicznymi, a także potencjałem zastosowania. Wszystkie one posiadają jednak podobne zalety. Sprawdź podstawowe korzyści związane ze stosowaniem przez strażaków mobilnych systemów gaśniczych.

Podstawowe zalety mobilnego systemu gaśniczego

Oczywiście podstawową zaletą tego rozwiązania jest jego mobilność. Jak sama nazwa wskazuje, system gaśniczy można swobodnie przetransportować w dowolnie wybrany obszar, aby prowadzić akcję gaśniczą. Poszczególne rozwiązania przeznaczone są do montażu na pojazdach, platformach czy też łodziach.

Uruchomienie systemu i rozpoczęcie akcji gaśniczej trwa dosłownie minutę, dzięki czemu strażacy jeszcze skuteczniej mogą nieść pomoc poszkodowanym lub minimalizować straty wynikające z pożaru. Pod tym względem czas reakcji jest zdecydowanie niższy niż w przypadku tradycyjnego gaszenia.

Systemy pozwalają na swobodne przełączenie pomiędzy dedykowanym środkiem gaśniczym a wodą. Dzięki temu można lepiej kontrolować ogień i zwiększyć skuteczność całej operacji. Sprzęt tego typu jest niezawodny, wydajny i prosty w obsłudze. Właśnie dlatego cieszy się popularnością wśród strażaków.

Wybrane rodzaje tego typu rozwiązań

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mobilnych systemów gaśniczych, dzięki czemu można dobrać je do potrzeb danej jednostki. Popularne modele z powodzeniem można zainstalować na samochodzie gaśniczym, przyczepie czy też łodzi. Ciekawym wyborem są systemy do dekonstrukcji, dzięki czemu można zmienić miejsce ich użytkowania w zależności od bieżących potrzeb. Rozwiązanie można podłączyć do wody w zbiorniku pojazdu, pojemnika ze środkiem gaśniczym lub wody w hydrancie. Systemy można stosować także jako rozwiązania stacjonarne.

Mobilne systemy gaśnicze posiadają wiele zalet, jednak podstawowe to:

  • możliwość dotarcia z nimi w trudno dostępne miejsca;
  • krótki czas uruchomienia;
  • zwiększenie skuteczności akcji gaśniczej.

W ofercie Delta Service posiadamy profesjonalne mobilne systemy gaśnicze. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.