Wyważacze do drzwi – postaw na najnowocześniejsze rozwiązania

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia zespołów ratowniczych i interwencyjnych są wyważacze do drzwi. Na rynku można znaleźć wiele modeli, które różnią się wytrzymałością, parametrami technicznymi i sposobem użytkowania. Warto postawić na najnowocześniejsze rozwiązania, które gwarantują wysoką skuteczność i intuicyjną eksploatację. Takie modele znajdują się w ofercie producenta Holmatro. Czym się charakteryzują?

Nowoczesny wyważacz Holmatro HDB 90 ST – charakterystyka

Nowoczesny i wysokiej jakości wyważacz Holmatro HDB 90 ST to sprzęt, który poradzi sobie z wyłamywaniem wielokrotnych blokad, a także drzwi otwieranych do wewnątrz. Posiada bardzo wysoką skuteczność i z powodzeniem zastąpi materiały wybuchowe. Pozostaje przy tym dużo bezpieczniejszy, powoduje mniej zniszczeń oraz nie pozostawia po sobie odłamków. To dobry wybór m.in. dla zespołów interwencyjnych policji, które chcą zaskoczyć poszukiwanych i podejrzanych. Montaż wyważacza nie powoduje hałasu, a ten pojawia się dopiero w momencie wyważania drzwi.

W przypadku większego zagrożenia, zespół może zdecydować się na zdalne sterowanie. Umieszcza się wyważacz pomiędzy ościeżnicami, a następnie odsuwa od drzwi. Urządzenie można aktywować z dużej odległości w celu zachowania większego bezpieczeństwa. Dodatkowo sprzęt jest niewielkich rozmiarów i posiada małą wagę, dzięki czemu bez problemu do jego obsługi wystarczy jedna osoba. Nie stanowi dodatkowego obciążenia dla zespołu, pozwala zaoszczędzić energię i czas. Sprawdza się przy różnego rodzaju wejściach siłowych, w tym podczas interwencji policji, wojska, strażaków czy też służb ratunkowych.

Zalety nowoczesnego wyważacza

Wydajne i nowoczesne rozwiązania takie jak wyważacz do drzwi Holmatro, posiadają wiele zalet. Wśród nich znajdują się:

  • wysoka skuteczność (również przy drzwiach z wielokrotnymi zamkami i o wysokiej odporności);
  • szybkość działania (otwarcie drzwi już w kilka sekund);
  • cicha praca (napęd pneumatyczno-hydrauliczny);
  • mała waga (łatwe w przenoszeniu i instalacji);
  • wielokrotne powtórzenia bez przerywania działań;
  • rozpieranie za pomocą przycisku;
  • zdalne sterowanie;
  • obsługa jednoosobowa;
  • dodatkowe akcesoria (np. odłączany siłownik wypychający do drzwi z pojedynczym zamkiem).

Przy małej wadze i rozmiarach, wyważacz Holmatro HDV 90 ST ma ogromny potencjał. Jego siła rozpierania to 51 kN (5,2 t), a siła wypychania 138 kN (3,9 t).