Wygoda i bezpieczeństwo strażaków, czyli ultralekki sprzęt gaśniczy Vario Carbon

Podczas codziennej pracy strażaków niezwykle ważne są ich wygoda i bezpieczeństwo. Od tego w dużej mierze zależy powodzenie misji ratunkowej. Wśród strażackiego wyposażenia warto zwrócić uwagę na ultralekki sprzęt gaśniczy Vario Carbon. To zestaw do użytku indywidualnego, który jest wygodny i intuicyjny w obsłudze, a także zwiększa bezpieczeństwo strażaka. Vario Carbon wykorzystuje się przy mniejszych pożarach takich jak altany lub kosze na śmieci lub przy pożarach punktów elektrycznych jak np. samochody elektryczne czy baterie.

Czym jest Vario Carbon?

Vario Carbon to ultralekkie gaśnice, które pozwalają na dokładną i bezpieczną walkę z pożarem. Strażak może zachować odpowiedni dystans od ognia, a z drugiej strony podaje środek z gaśniczy z dużą precyzją. Rozwiązanie posiada dwa tryby gaszenia, w tym CAFS oraz pianę ciężką. Gotowe do pracy urządzenie waży tylko 20 kilogramów, dzięki czemu z powodzeniem może znajdować się na plecach strażaka. Obecnie w ofercie dostępne są butle o pojemności 9 i 13 litrów. Lekkie gaśnice Vario Carbon przeznaczone są do użytku profesjonalnego i wykorzystywane przez strażaków, jak i ratowników zakładowych. Zestaw Vario Carbon składa się z noszaka na butlę, butli, dodatkowych uchwytów, a także precyzyjnego pistoletu obrotowego i węża.

Kiedy znajduje zastosowanie?

Ten sprzęt strażacki ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim wykorzystywany jest wtedy, gdy wybuchnie pożar i wymaga to szybkiej reakcji. Podręczny i bezpieczny zestaw Vario Carbon może stać napełniony i gotowy do użycia, co pozwala na szybką walkę z pożarem i zapobiega jego rozprzestrzenianiu się. Dzięki temu można mieć nad wszystkim kontrolę jeszcze zanim przyjadą służby. Ponadto rozwiązanie sprawdza się po pożarach, gdy następuje dogaszanie gniazd żarzenia. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko ponownego zapłonu, a także redukuje powstawanie szkodliwego dymu. Producent rekomenduje wykorzystywanie sprzętu również w przypadku pożarów samochodów (również elektrycznych) i innych wypadków komunikacyjnych. Dzięki temu można nieść pomoc poszkodowanym w sytuacji, gdy duży wóz strażacki nie dojechał jeszcze na miejsce. Ponadto tego typu systemy z powodzeniem wykorzystywane są przez firmy produkujące podzespoły elektryczne gdzie wykorzystywane są baterie i służą do zabezpieczenia punktów ładowania wózków elektrycznych na magazynach.

Zespół Delta Service przygotował atrakcyjną ofertę profesjonalnego sprzętu strażackiego i ratowniczego. Zapraszamy do zapoznania się z nią oraz do wyboru interesujących Cię produktów. Zestaw Vario Carbon to lekki, wygodny i bezpieczny sprzęt gaśniczy, na który warto zwrócić uwagę.