Sprzęt strażacki – dlaczego warto postawić na rozwiązania bezprzewodowe?

Wyposażenie jednostki strażackiej ma bardzo duże znaczenie. Wysokiej jakości i niezawodny sprzęt pomaga w realizowaniu nawet najtrudniejszych zadań i zwiększa skuteczność interwencji strażaków i ratowników. Wśród produktów przeznaczonych dla strażaków znajdują się również rozwiązania bezprzewodowe. Dlaczego warto na nie postawić? Sprawdź, co przemawia za zakupem bezprzewodowego sprzętu strażackiego.

Wygoda użytkowania i bezpieczeństwo

Korzystanie z bezprzewodowego sprzętu strażackiego jest przede wszystkim wygodne. Takie rozwiązanie w swojej ofercie przygotował producent Holmatro z flagową serią Superior Pentheon. To zestaw profesjonalnego sprzętu dla strażaków, dzięki któremu zwiększą skuteczność codziennej pracy, a także jej wygodę i bezpieczeństwo. Dzięki temu możliwe jest niesienie sprawnej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i nie tylko. Rozwiązania bezprzewodowe są łatwe w transporcie, zajmują mniej miejsca i doskonale sprawdzają się na co dzień. System ładowania akumulatora sprawia, że bezprzewodowe modele sprawdzą się nawet przy wymagających interwencjach, które wymagają czasu i precyzji.

Wysokie parametry techniczne

Bezprzewodowe urządzenia ratownicze to nie tylko wygoda, ale również znakomite parametry techniczne. Pod tym kątem przewyższają one dotychczasowe rozwiązania dostarczane na rynek. Seria Superior Pentheon od Holmatro to przede wszystkim wysoka prędkość, doskonała kontrola i umiejętne zarządzanie akumulatorami. Dedykowany system mechatroniki odpowiada za optymalizację ustawienia pompy i silnika, co prowadzi do maksymalnego przepływu oleju w danych warunkach ciśnienia. Przekłada się to na większą efektywność pracy również przy dużych obciążeniach. Ten sprzęt strażacki umożliwia pracę z bezstopniową krzywą prędkości.

Dwufunkcyjny uchwyt kontrolny sprawia, że strażak podczas interwencji ma większą kontrolę nad prędkością pracy urządzenia. W ciągu jednej chwili można przełączyć tryb wysokiej i niskiej prędkości, aby dopasować zakres do wykonywanej obecnie pracy. To wszystko wzbogacono o wydajny i intuicyjny system ładowania i wymiany akumulatorów.

Polecane bezprzewodowe urządzenia dla strażaków

W naszej ofercie znajduje się nowoczesny i profesjonalny sprzęt strażacki. Seria Pentheon od Holmatro to: Nożyce z ostrzami skośnymi PCU50, Rozpieracz PSP40, Rozpieracz teleskopowy PTR50 i Nożyco-rozpieracz PCT50. Stosowanie ich na co dzień zwiększa wygodę członków zespołu ratowniczego oraz wpływa bezpośrednio na ich skuteczność działania. Wyższe parametry techniczne i lepsza kontrola urządzeń sprawiają, że bezprzewodowy sprzęt strażacki to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów.