Rozpieracz kolumnowy Holmatro – zalety

Wysokiej jakości i niezawodny sprzęt zwiększa szansę na powodzenie misji ratunkowej. Wśród podstawowego wyposażenia zespołów ratowniczych znajdują się m.in. rozpieracze kolumnowe, które doskonale sprawdzają się podczas wypadków komunikacyjnych. Pozwalają na sprawne dotarcie do osób poszkodowanych przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa ratowników. Takim rozwiązaniem jest rozpieracz kolumnowy Holmatro. Jakie są jego podstawowe zalety?

Czym jest rozpieracz kolumnowy Holmatro?

Rozpieracz kolumnowy Holmatro to sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych. Służy przede wszystkim do torowania sobie drogi do poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i przemysłowych. Za jego pomocą sprawnie można rozgiąć metale lub zabezpieczyć przejście przed ewentualnym zawaleniem się konstrukcji. Ergonomiczne uchwyty rozpieracza i jego niska waga sprawiają, że może zostać zabrany na każdą akcję. Pozwala na wykonanie misji ratunkowej sprawniej, skuteczniej i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. To niezwykle ważne w sytuacjach, gdy doświadczenie, sprzęt i cenny czas decydują o zdrowiu i życiu ludzi.

Zalety rozpieracza kolumnowego od Holmatro

Warto zwrócić uwagę na zalety rozpieracza kolumnowego producenta Holmatro. W tym celu wystarczy przytoczyć jego specyfikację techniczną. W najnowszych modelach Holmatro zastosowano nową rękojeść sterowniczą, która ma bardziej ergonomiczną konstrukcję. Dzięki temu operator jeszcze lepiej kontroluje pracę rozpieracza i zachowuje przy tym większą precyzję. Wskaźnik laserowy znajdujący się w głowicy wskazuje dokładnie miejsce osadzenia rozpieracza na karoserii auta lub innym elemencie. Dedykowana funkcja speed przyspiesza pracę ratowników, dzięki czemu nieobciążony tłok szybko się wysuwa. W takich sytuacjach każda sekunda jest na wagę złota.

Ponadto sprzęt wyposażono w oświetlenie LED, dzięki czemu przystosowany jest również do pracy w nocy. Mała waga rozpieracza nie stanowi dużego obciążenia dla zespołu ratowniczego. Sprzęt Holmatro spełnia najwyższe standardy rynkowe i dostosowany jest do pracy zespołów ratowniczych w różnych warunkach. Poszczególne modele mogą różnić się takimi parametrami jak: waga, wymiary, całkowity skok rozpierania, maksymalne ciśnienie, czy też siła rozpierania. Zwróć na to uwagę w momencie zakupu.