Nowa wersja systemu stabilizacji OmniShore od Holmatro – czego się spodziewać?

Najnowszej generacji wersja systemu OmniShore od Holmatro swoją premierę będzie miała naprawdę niedługo, bo pod koniec 2023 roku. Przypatrzmy się zatem bliżej proponowanym rozwiązaniom, aby przekonać się, na jakie możliwości możemy liczyć.

Bezpieczeństwo nawet dużych konstrukcji 

Nowy system OmniShore zapewnia między innymi możliwość tworzenia konstrukcji o długości wynoszącej nawet do 5,2 m. W skład systemu wchodzą oryginalne, niezwykle wytrzymałe rozpórki OmniShore M10 (mechaniczna), oraz  P20, P30, P40 i P60 (pneumatyczne), zapewniające pracę na różnych długościach. Podkreślić warto, że rozpórka OmniShore M10 wyposażona jest w podwójny skok, który znacznie ułatwia odpowiednie jej ustawienie nawet w przestrzeniach ciasnych.

Każdy zestaw Holmatro OmniShore możemy zindywidualizować, na przykład decydując się na rozbudowanie go o rozpórki OmniLock, automatycznie podążające za ładunkiem i dające możliwość nadzorowania za pomocą kontrolera bezprzewodowego oraz monitoringu na odległość. W skład takiego zestawu wejdą również rozpórki OmniLock P300L, P400L, oraz P500L.

Nie ma także potrzeby stosowania niepraktycznych rur przedłużających – rolę tę przejmują właśnie rozpórki. Warto też wspomnieć o implementacji opatentowanego automatycznego ogranicznika ciągnięcia. Zapewnia on dodatkową stabilność, ograniczając konieczność użytkowania specjalnych usztywnień. 

Dodatkowe elementy systemu OmniShore

Każdy system OmniShore rozbudowany może być o dodatkowe elementy, jak na przykład specjalne zestawy kierunkowe do ratownictwa wysokościowego – akcesoria niezbędne choćby przy interwencjach ratowniczych wykorzystujących liny. W ramach takiego zestawu dobrać można akcesoria do statywów TAS 1, dwójnogu BAS 1 i nie tylko. 

Do systemu dołączyć można także hydrauliczny zestaw podnoszący. Pozwala on na skuteczne podniesienie nawet ciężkich i trudnych struktur (np. budynków), a także samochodów.

Warto też wspomnieć o opcjonalnych zestawach usztywniających, a także dodatkowych akcesoriach, jak np. młoty podporowe, pasy zapadkowe, wskaźniki obciążenia czy bloki oporowe. System OmniShore umożliwia dobór elementów o różnych parametrach, zgodnie z potrzebami, co znacząco zwiększy efektywność akcji ratowniczych.