Mobilny system pianowy – niezawodny sprzęt strażacki

Jednym z profesjonalnych sprzętów wykorzystywanych przez strażaków jest mobilny system pianowy. Na czym polega specyfika jego działania oraz na czym polega jego skuteczność? Tego typu sprzęt strażacki wpływa korzystnie na efektywność codziennej pracy strażaków, a także pozwala nieść pomoc nawet w najtrudniejszych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z zasadą działania mobilnego systemu pianowego.

Czym jest mobilny system pianowy?

Jak sama nazwa wskazuje, mobilny system pianowy to przenośne urządzenia przeznaczone dla strażaków. System wykorzystywany jest do szybkiego gaszenia pożarów i neutralizacji zagrożenia. Urządzenie składa się z dedykowanego wózka, pojemnika ze środkiem gaśniczym, pojemnika ze sprężonym powietrzem, a także węża. Tego typu rozwiązanie stanowi skuteczną alternatywę dla tradycyjnych pomp gaśniczych i pozwala na szybkie gaszenie niewielkich pożarów. Strażak podczas całej operacji pozostaje w bezpiecznej odległości od ognia, dzięki czemu wzrasta jego bezpieczeństwo. Nowoczesne i wydajne modele dostępne na rynku przeznaczone są także do gaszenia pożarów na większych powierzchniach, dzięki czemu wspierają ochronę przeciwpożarową.

Kiedy znajdzie zastosowanie?

Tak naprawdę mobilne systemy pianowe mają szerokie zastosowanie. Pozwalają na szybkie dotarcie do źródła pożaru, w tym do miejsc trudno dostępnych przy pomocy tradycyjnego sprzętu. Obecnie stosowane są na szeroką skalę m.in. w: magazynach, fabrykach, obiektach turystycznych, restauracjach bądź biurach. Z powodzeniem mogą obsłużyć je zawodowi strażacy, jak i ratownicy zakładowi. Osadzenie pojemników ze środkiem gaśniczym i sprężonym powietrzem na kółkach pozwala na sprawne dotarcie do miejsca pożaru, a także szybkie jego ugaszenie, zanim ogień rozprzestrzeni się w inne miejsca. Standardowo mobilny system pianowy wyposażony jest w różnej długości wąż, a także ma zasięg gaszenia dochodzący nawet do kilkunastu metrów. Pozwala to strażakowi na zwiększenie swojego bezpieczeństwa w trakcie procesu gaszenia pożaru.

Profesjonalny sprzęt strażacki w Delta Service

W ofercie Delta Service przygotowaliśmy profesjonalny i niezawodny sprzęt strażacki. Znajdziesz tu także mobilny system pianowy. Przed zakupem rekomendujemy zapoznanie się z jego specyfikacją techniczną oraz kontakt z naszym specjalistą. Posiadanie mobilnego systemu pianowego w danym budynku zwiększy jego ochronę przeciwpożarową.