MFU Barracuda – kiedy warto zdecydować się na kompaktowy system gaśniczy?

Kompaktowy system gaśniczy MFU Barracuda to profesjonalne rozwiązanie dla zespołów straży pożarnej, a także przedstawicieli zakładowych ekip ratunkowych. Sprzęt przeznaczony jest do instalacji na szybkich i zwrotnych pojazdach, w tym m.in.: quadach, lekkich transporterach czy przyczepkach. Z powodzeniem można zainstalować go również na większym pojeździe. Sprawdź, czym się charakteryzuje i kiedy warto go kupić.

Charakterystyka MFU Barracuda

Zaletą tego kompaktowego systemu gaśniczego jest jego duża skuteczność, mimo niewielkich rozmiarów. Do włączenia systemu potrzebujesz zaledwie kilka sekund, po czym możesz przystąpić do akcji gaśniczej. Z jednego litra wody produkowane jest aż 12 litrów piany. Wysokie ciśnienie i przepływ wody pozwalają strażakowi zachować bezpieczny dystans od ognia, a także objąć gaszeniem większy obszar. Standardowy wąż wbudowany w system ma długość 30 metrów. Strażak w prosty sposób może przełączać między trybem piany i wody, a obsługa MFU Barracuda jest jednoosobowa.

System waży 120 kilogramów, dlatego z powodzeniem można zamontować go na różnych pojazdach. Pojemność zbiornika wody można dopasować do swoich możliwości i preferencji. Ponadto MFU Barracuda posiada różne systemy gaszenia, które dobiera się bezpośrednio do sytuacji i stanu zagrożenia.

Gdzie znajduje zastosowanie?

Prezentowany w Delta Service kompaktowy system gaśniczy to specjalistyczny sprzęt dla straży pożarnej. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości dojazdu dużym wozem strażackim lub liczą się dynamika działania i zwrotność. Ponadto tego typu systemy z powodzeniem wykorzystywane są przez zakładowe straże pożarne, w tym m.in.: w stoczniach, sektorze motoryzacyjnym, czy też w zakładach produkcyjnych, gdzie występuje ryzyko zapłonu.

Jako Delta Service od lat dystrybuujemy sprawdzone sprzęty ratownicze oraz dedykowane rozwiązania dla strażaków. Wszystkie posiadają niezbędne atesty i są przeznaczone do użytku specjalistycznego. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty w tym zakresie.