Strona główna / Produkty

Produkty / Sprzęt i urządzenia specjalistyczne/Sprzęt i urządzenia specjalistyczne

Kamera wziernikowa SEARCHCAM®SuperProbe

Kamera wziernikowa SEARCHCAM®SuperProbe

Charakterystyka

SuperProbe
6,5 metra
Wyjątkowa konstrukcja kamery SuperProbe daje większe możliwości prowadzenia działań poszukiwawczych przez zespół ratowniczy. Żadne inne urządzenie nie daje się z nią porównać.
Wielostopniowa sonda teleskopowa została tak zaprojektowana, aby zapewniać maksymalny zasięg, a przy tym po złożeniu nie zajmowała zbyt wiele miejsca (długość 2 metry). Dzięki temu operatorzy sondy mają duże możliwości  przemieszczania się na wierzchu i wewnątrz sterty gruzów.
Kamera SuperProbe umożliwia ratownikom sięganie do niedostępnych miejsc i ukrytych przestrzeni na odległość  do 6,5 metra. SuperProbe posiada wszystkie funkcje i cechy standardowej kamery Searchcam 2000, w tym wyświetlanie  graficznych informacji na ekranie, przegubowe mocowanie głowicy kamery o kącie obrotu 180 stopni z automatycznym centrowaniem i podawaniem w formie graficznej informacji o pozycji kamery. Długość sondy SuperProbe™ jest niezwykle ważna przy przeszukiwaniu dużych gruzowisk i pozwala na sondowanie konstrukcji wielopoziomowych piętro po piętrze. Całkowicie wysunięta sonda doskonale funkcjonuje przy ustawieniu zarówno poziomym, jak i pionowym. Kamera Searchcam SuperProbe została zaprojektowana pod kątem przeszukiwania zawalonych konstrukcji budowlanych, ale stanowi również skuteczne narzędzie w akcjach ratowniczych prowadzonych w zbiornikach i podobnych przestrzeniach o charakterze zamkniętym. Znaczna długość sondy umożliwia wprowadzenie jej do zbiornika, wykopu oraz pomieszczeń podziemnych, w celu obrazowania sytuacji i komunikowania z ofiarami wypadku zanim możliwe będzie wejście do danej przestrzeni. Kamera SuperProbe stanowi nieocenione źródło informacji dla ratowników o miejscu akcji i ewentualnych zagrożeniach, dzięki czemu pozwala zmniejszyć do niezbędnego minimum ewentualne ryzyko i w wielu wypadkach może ułatwić podjęcie decyzji co do sposobu prowadzenia dalszej akcji. Lampa ksenonowa zapewnia oświetlenie na odległość do 6 m w całkowitej ciemności.

Opis

SEARCHCAM® CableProbe
Ratowanie ofiar wypadków z pionowych szybów może być zajęciem niezwykle niebezpiecznym i czasochłonnym. Kamera Searchcan CableProbe™ została zaprojektowana w tym celu, aby umożliwić ratownikom wizualizację i komunikację z ofiarami wypadku na głębokość do 76 metrów, bez konieczności wchodzenia do zagrożonego obszaru. Posiada ona takie same cechy i funkcje co standardowy System Lokalizacji Ofiar Searchcam 2000, z wyjątkiem tego, że głowica kamery zamocowana jest na elastycznym kablu, a nie sztywnym wysięgniku teleskopowym. Umożliwia to opuszczenie przegubowo zawieszonej kamery do szybu w celu zlokalizowania uwięzionych tam ludzi. Po ich odnalezieniu ratownicy mogą skomunikować się z nimi w celu ustalenia zakresu obrażeń i zapewnienia, że wkrótce nadejdzie pomoc. Jednocześnie można zbierać cenne informacje w celu ustalenia najlepszego sposobu prowadzenia akcji wydobycia ofiar wypadku na powierzchnię. Jeżeli ofiary już nie żyją, fakt ten można ustalić zanim jeszcze ratownicy podejmą ryzyko wejścia do niebezpiecznego obszaru. Dzięki temu zespół ratowniczy może dobrze zaplanować i zorganizować czynności ratownicze zamiast pośpiesznie przystępować do działań niosących ze sobą duże ryzyko.
Kamera CableProbe może działać cały czas, także w trakcie wysuwania i zwijania kabla. Cecha ta umożliwia dostosowanie długości kabla do aktualnych potrzeb bez konieczności wyłączania systemu. Dzięki temu miejsce akcji będzie wolne od luźno leżących zwojów kabli i cała akcja może być na bieżąco monitorowana.
Sonda z kamerą i konsola sterująca w przyrządach SuperProbe i CableProbe to dwie oddzielne jednostki. Taki podział zapewnia lepszą kontrolę nad systemem, ponieważ jego obsługa może być podzielona między dwóch operatorów. Jeden z nich obsługuje jednostkę sterowania kamerą, a drugi steruje funkcjami systemu, jak również obserwuje monitor.

SEARCHCAM® 2000

Najnowszy System Poszukiwania Ofiar
Międzynarodowy standard od 1989 roku.

Akcesoria

Dla klientów już będących w posiadaniu Searchcam 2000, sondy SuperProbe i CableProbe dostępne są jako akcesoria i sprzedawane bez monitora, słuchawek, akumulatorów i ładowarki. Klient może podłączyć te elementy do Searchcam 2000 tworząc w ten sposób kompletny system. Pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z powielaniem sprzętu, który może współpracować z różnymi systemami.

SEARCHCAM® 2000
Systemy poszukiwania ofiar SuperProbe / CableProbe
Obiektyw kamery obracany jest zdalnie za pomocą manipulatorów umieszczonych na uchwycie pistoletowym Głośnik nadawczyMikrofon nasłuchowy

KRÓTKI OPIS FUNKCJI

  • Kamera kolorowa
  • 2-drożny system dźwiękowy
  • Wyświetlanie informacji na ekranie
  • Automatyczne centrowanie
  • Pistoletowy uchwyt sterujący
  • Zdalnie sterowany mechanizm przegubowy
  • Odłączalny monitor z płaskim ekranem 5”
  • Jasne oświetlenie ksenonowe
  • Akumulator kwasowo-ołowiowy, hermetyczny
  • Dwa akumulatory i ładowarka w komplecie

Dane techniczne

KONSOLA STERUJĄCA

ELEMENTY STERUJĄCE

Ręczny uchwyt pistoletowy, przycisk nadawania, kołyskowe przełączniki do sterowania głowicą kamery, oświetleniem i wzmocnieniem dźwięku. Monitor do szybkiego podłączenia.

WIDEO
KAMERA

Kolor, 1/4” CCD, 5 lux, 380 linii, auto iris

OŚWIETLENIE

Lampa ksenonowa o wysokiej jasności, trwałość 20,000 godzin

MONITOR

Przekątna 5”, płaski ekran z aktywną matrycą LCD Graficzne wyświetlanie informacji o systemie – natężenie oświetlenia, wzmocnienie dźwięku, nadawanie, energia akumulatora, pozycja głowi-cy kamery co 15°.

WYJŚCIE DODATKOWE

7-stykowe wyjście uniwersalne do akcesoriów

STANDARD WIDEO
NTSC lub PAL

ODLEGŁOŚĆ OBSERWACJI

Do 6 metrów w całkowitej ciemności

AUDIO

DWUKIERUNKOWY SYSTEM DŹWIĘKOWY

Wbudowany głośnik, mikrofon, słuchawki

WYMIARY SUPERPROBE

DŁUGOŚĆ SYSTEMU
 

Sztywna sonda teleskopowa

Wysuw teleskopu od 1,75 m do 6,5 m

WAGA SONDY
3,18 kg

WAGA KONSOLI STERUJĄCEJ

2,27 kg z monitorem

ŚREDNICA OBUDOWY KAMERY

4,3 cm

ZAKRES RUCHU PRZEGUBU

Całkowity 180°, od prawej do lewej

CAŁKOWITY KĄT WIDZENIA

260°

WYMIARY CABLEPROBE

DŁUGOŚĆ SYSTEMU CableProbe

76 m

WAGA KONSOLI STERUJĄCEJ

2,27 kg z monitorem

ŚREDNICA OBUDOWY KAMERY

4,3 cm

ZAKRES RUCHU PRZEGUBU

Całkowity 180°, od prawej do lewej

CAŁKOWITY KĄT WIDZENIA

260°
AKUMULATOR

(W komplecie z każdym systemem znajdują się dwa akumulatory)

TYP

Kwasowo-ołowiowy, hermetyczny

CZAS PRACY

3 godziny bez przerwy

ŁADOWANIE

2 godziny do 90%

WAGA
2,7 kg
ŁADOWARKA

Automatyczna, o dwóch prędkościach ładowania Dwa napięcia sieciowe – przełączane 120/220 V~

WARUNKI ŚRODOWISKOWE

TEMPERATURA PRACY

-10° do 60° C
PRZECHOWYWANIE
-25° do 60° C
WODOODPORNOŚĆ

Wodoodporna Nie przystosowana do pracy w zanurzeniu

NIE PRZYSTOSOWANA DO UŻYCIA W ATMOSFERACH ZAPALNYCH

INFORMACJE DO ZAMÓWIEŃ - SuperProbe

NR KAT.
OPIS
SC2-SPR-C/A:

SuperProbe Kolor/Audio

SC2-SPR-C:

SuperProbe Kolor

INFORMACJE DO ZAMÓWIEŃ - CableProbe

NR KAT.
OPIS
SC2-CBL-C/A:

CableProbe Kolor/Audio

SC2-CBL-C:

CableProbe Kolor

Konfiguracja akcesoriów: dodać /ASY do wyżej wymienionych numerów katalogowych. To pozwoli na usunięcie monitora, akumulatorów, ładowarki i osłony przeciwsłonecznej.

SEARCHCAM 2000 została zaprojektowana i wyprodukowana w USA przez Search Systems Inc.

Inne kategorie z obecnego działu: